Oberwaldschule Grebenhain

„Světové město Hamburk“
V listopadu jsme uskutečnili další z řady setkání s dětmi z partnerské německé školy Oberwaldschule Grebenhain. Tentokrát jsme byli pozváni do Hamburku.
Žákyně - obě skupiny byly dívčí - po většinu času tvořily smíšené česko-německé týmy, v nichž spolu byly nejen ubytovány, ale zároveň tak i plnily různé úkoly v průběhu pobytu.
Měli jsme nabitý program. Všechny aktivity byly vedeny buď v angličtině, nebo v němčině, proto byl celý týden velice náročný, ale opravdu krásný.
Společně jsme poznávali okouzlující místa starého města i dominanty nově budované supermoderní čtvrti Hamburku. Dobrovolně jsme se báli ve slavném Dungeon, ještě dobrovolněji jsme ochutnávali čokoládu v hamburské čokoládovně, dozvídali se zajímavosti v místních muzeích, kochali se přístavem při plavbě na lodi, a dokonce jsme měli i možnost nechat se okouzlit muzikálem Lví král.
Díky tomu všemu jsme přijely obohaceny nejen o mnoho nových poznatků a zážitků, ale i o nová přátelství.
Snad mluvíme za všechny, když řekneme, že celá akce byla opravdu smysluplná a my doufáme, že takových akcí bude i v budoucnu více.
Projekt je již pátým rokem finančně podporován Fondem česko-německého přátelství, Statutárním městem Hradec Králové, Spolkem rodičů.
Marta Foglarová, Zuzana Hubeňáková