Fotky

Okresní přebor škol Hradecka pro první dvě kategorie se konal na Základní škole Josefa Gočára v Hradci Králové v pátek 11.3.2022. Prezentovalo se 10 přihlášených družstev. V kategorii A 1. – 5. třída s velkým bodovým náskokem vyhrála ZŠ Josefa Gočára Hradec Králové A. Na druhém místě se umístila Církevní ZŠ Hradec Králové a třetí bylo družstvo ZŠ Josefa Gočára HK B.

V kategorii B 6. – 9. třída byly souboje za šachovnicemi velmi napínavé. Sešli se za nimi nejlepší šachisté a šachistky z kraje i z republiky. Nakonec zvítězilo pouze o půl bodu Biskupské gymnázium HK před Gymnáziem Boženy Němcové HK. Třetí místo patřilo ZŠ Josefa Gočára HK A. Vítězná družstva získala pohár, diplom a všichni účastníci za sportovní výkon drobnou cenu.

První družstvo z kategorie A a první dvě družstva z kategorie B postupují do Krajského přeboru škol v šachu. Poděkování patří panu řediteli Petru Sadílkovi za poskytnutí prostoru pro konání soutěže, rozhodčímu Janu Slavíkovi za řízení turnaje a všem účastníkům za výborné a sportovní chování po celou dobu turnaje.